צפון איטליה עם ילדים, 15 טיפים לטיול מוצלח

עודכן: 7 באוג׳

תוכנית טיול לצפון איטליה עם ילדים


יש מלא מה לעשות עם ילדים בצפון איטליה, טיול בתעלות של ונציה, עליה ברכבל, שייט בסירת מנוע באגם, ביקור במוזאון פרארי, ארוחת ערב במופע אבירים וכמובן פארק שעשועים גארדלנד. תמשיכו לקרוא ותקבלו מספר טיפים ומקומות נוספים שכדאי לבקר בהם במהלך הטיול שלכם בצפון איטליה.
כמו בכל טיול כדי שהוא יצליח נדרש לתכנן אותו היטיב. במיוחד כאשר אתם טסים עם הילדים והתוכנית צריכה להיות מותאמת גם להם. התכנון הינו מלאכה קשה ואף ארוכה יותר מטיול עצמו. בעת הכנת הטיולים לומדים הרבה על מקומות המיועדים לביקור.

כמו בכל טיול לחו"ל גם את הטיול לצפון איטליה הרכבנו בעצמינו ולא הזמנו כחבילת נופש (אחרי השוואה מול חבילות מובנות יצא זול יותר), אבל את זה נשאיר בצד כי בכתבה הזו אנסה להתמקד בטיפים שימושיים, מוקדי עניין ואטרקציות שוות ביקור בצפון איטליה והמלצה לביקור בהם בסדר מסוים במהלך הטיול. לא תמצאו כאן שעות פעילות או כתובות הגעה מדויקות (לקבלת תוכנית מפורטת לטיול בצפון איטליה לחצו כאן), אתמקד יותר במה לעשות ומתי לעשות זאת. תעכבו אחרי המלצות וטיפים ותוכלו לשפר, לשדרג ולהנעים את הטיול שלכם בצפון איטליה. קריאה מהנה.


תוכן הכתבה:

  1. תכנון הטיול והיערכות מקדימה.

  2. בחירת מיקום אירוח בצפון איטליה.

  3. השכרת רכב וכבישים של צפון איטליה.

  4. מקומות בילוי בצפון איטליה.

  5. טיול במספרים.

 

תכנון הטיול והיערכות מקדימה עם הטיסות


לפני התכנון מומלץ לבקר במספר אתרים המפרטים את האטרקציות שיש בסביבה, לאחר רפרוף בבלוגים שונים תבינו פחות או יותר מה האטרקציות שמעניינות אותכם ובהתאם לזמן שהקצאתם לטיול תחליטו במה להתמקד. צפון איטליה הינו אזור לא קטן ויש בו הרבה מקומות שאפשר לבקר בהם, הכל עניין של כמה תרצו לנסוע כל יום כדי להגיע למקומות אלה.

תקופת הטיול המומלצת היא בחודשי הקיץ (יוני-אוגוסט במיוחד אם תרצו להיכנס למים), למרות החום, הלחות באיטליה הרבה יותר נמוכה מאשר בארץ וכאשר אתם נמצאים בצל, התחושה סבירה ביותר. כמובן שאם תרצו לבקר בקרנבל המסכות של ונציה, תצטרכו להגיע בפברואר.

טיפ: לפני שסגרתם טיסות לורונה, תבדקו אופציה לטיסות למילאנו או ברגאמו. למרות שערים אלה מרוחקים טיפה מאיזור של מקום האירוח המוצע בכתבה (אגם גארדה - פירוט בהמשך) הטיסות לשם זולות יותר. קחו שם רכב ותעשו יום במילאנו לפני הנסיעה לאגם (תערכו חיפושים במנועי חיפוש שונים הינה כמה מהםKIWI, JETRADAR, OMIO) . שימו לב, שלפני הזמת הטיסה אתם מוודאים מול דלפק השכרת רכבים שהוא פתוח בשעות שבהם אתם צפויים לנחות.רוצים לקבל תוכנית מפורטת לטיול בצפון איטליה בחינם למייל? לחצו על הכפתור למטה

בחירת מקום אירוח בצפון איטליה

הטיול בצפון איטליה מזכיר מאוד את הטיול ביער השחור (כתבה מפורטת כאן) מבחינת בחירת מקום אירוח ויציאה ממנו לפעילות המתוכננת. לרוב קוראים לזה 'טיול כוכב', לנים במקום מרכזי שממנו מגיעים בכל יום לעיר או מוקד עניין אחר וחוזרים בסוף היום לאותו מקום אירוח. כמובן שאפשר לדלג בין מקומות האירוח, אך בטיולים קצרים של 7-9 ימים זה פחות מומלץ.

טיפ: אם החלטתם לנחות במילאנו או ברגאמו, קחו שם דירה או צימר ללילה אחד ותוכלו לבקר במליאנו כבר ביום הראשון לטיול שלכם (ישנו לילה בצימר הסמוך לשדה תעופה של מילאנו - כאן. מקום נקי ושקט במרחק של כ 7 דקות נסיעה מהשדה).

במהלך שאר ימי הטיול התמקמנו בהקצה הדרומי של אגם גארדה בכפר הנופש Belvedere Village. ממנו יצאנו לשאר הפעילויות.

במקרה ותלכו על השכרת דירה או צימר, תוודאו שקיים מטבח מאובזר כי תצטרכו לבשל בעצמכם. במקום בו התארחנו הייתה מסעדה או אולי יותר נכון קפיטריה שבה היה ניתן להזמין ארוחות מוכנות ולהימנע מהבישול, אך העדפנו לעשות קניה בסופרמרקט ולבשל בעצמינו. רק היה חסר קומקום במטבחון שלנו, כך שנדרשנו להרתיח מים כמו במאה הקודמת :-) . באזור יש מספר סופרמרקטים (5 דקות ברכב) ולכן אין בעיות עם מילוי המקרר (לאלה שאוכלים כשר, ממליץ לבדוק את הנושא לעומק). הסופרמרקטים המקומיים הינם LIDL ו Famila.


השכרת רכב וכבישים של צפון איטליה

אל תשכחו להנפיק רישיון נהיגה בין לאומי (עולה 8 ש"ח באופטיקות ברחבי הארץ ותקף ל 3 שנים), בלעדיו לא יתנו לכם את הרכב.

לגבי השכרת רכב כאמור, לפני הזמנת הטיסה תבדקו שדלפק החברה, בה סגרתם רכב, נשאר פתוח בשעות בהם תנחתו ביעד. תבצעו השוואה בין חברות הנותנות שירות בתחום (שימו לב שאין הגבלת קילומטראז' והביטוח שלכם כולל הגנה מלאה, כך תהיו רגועים יותר גם אם משהו יקרה לרכב שלא באשמתכם). המלצתי להוסיף ביטוח מלא (עם ביטול השתתפות עצמית) ,יש לכם לא מעט קילומטראז' לסגור במהלך הטיול ועדיף לצמצם את הדאגה לגבי הרכב. שימו לב להגבלת מהירות תנועה שנאכפת בכל מיני אמצעים ולכן חשוב לציית להם (בחלק מהמקומות המהירות היא 30 קמ"ש).

לאחר חיפושים, השוואות מחירים ותנאים מגבילים במספר מקומות ברשת, מצאתי עסקה לא רעה בכלל כאן.


החניה הנה בתשלום ברוב המוחלט מהמקומות. בנוסף בחלק מן הערים (כמו מילאנו ומודנה) יש אזורים האסורים לתנועת לכלי רכב זרים ואתם מסתכנים בקנסות. הפתרון הוא להשאיר רכב בחניה מסודרת וזולה יותר בפרברי העיר ומשם לעלות על מטרו (פירוט בתוכנית הטיול, לקבלת התוכנית למייל